Funkcjonowanie Centrum w dniach 28.12 – 31.01

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, od dnia 28.12.2020 nasze Centrum funkcjonuje na zmienionych zasadach. W Suwałki Plaza wciąż będzie można robić zakupy w wybranych sklepach i punktach usługowych. Ograniczenia w handlu potrwają do 31 stycznia 2021 roku.

Na mocy decyzji Rządu z dnia 21 grudnia 2020 r. w Suwałki Plaza mogą działać wyłącznie salony, w których prowadzi się sprzedaż spożywczą, drogeryjną, gazet lub książek, usług telekomunikacyjnych, mebli oraz zoologiczną. Ponadto otwarte pozostają punkty usługowe, które posiadają ofertę kosmetyczną (w tym fryzjerską), optyczną, pralniczą lub bankową. Co więcej, nadal będą funkcjonować restauracje oraz kawiarnie, które prowadzą sprzedaż na wynos lub z dowozem.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ OTWARTYCH SKLEPÓW ORAZ PUNKTÓW W SUWAŁKI PLAZA

Przypominamy też o zachowywaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w naszym Centrum.

I. Na terenie naszego Centrum obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa . Maseczki są dostępne w wielu punktach na terenie Suwałki Plaza.

II. Dezynfekujcie ręce – myjcie lub dezynfekujcie ręce tak często, jak to możliwe lub używajcie rękawiczek jednorazowych.

III. W otwartych lokalach obowiązują limity osób, które mogą w nich przebywać jednocześnie. Informacja o limitach znajduje się przed wejściem do sklepów.

IV. Podczas robienia zakupów lub czekania w kolejce zachowujcie dystans pomiędzy innymi klientami w odległości min. 1,5m.

V. Pamiętajcie o godzinach dla seniorów, które obowiązują w dni powszednie w godz. Od 10:00 do 12:00. W tym czasie w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy mogą robić wyłącznie osoby powyżej 60 r.ż.

VI. Od godz. 8:00 do godz. 16:00 dzieci oraz młodzież do 16 r.ż. nie może przebywać na terenie Suwałki Plaza bez opieki osoby dorosłej.

VII. Jeśli macie taką możliwość – korzystajcie z płatności bezgotówkowych.

VIII. Na terenie Centrum obowiązuje zakaz zgromadzeń oraz spożywania posiłków.

IX. Wyspy handlowe pozostają nieczynne.

X. Kino oraz sala zabaw są zamknięte.