XIV Memoriał Józefa Gajewskiego

XIV Memoriał Józefa Gajewskiego odbędzie się w dniach 7-8 października w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Dwudniowe święto siatkówki będzie doskonałym przetarciem przed zbliżającym się sezonem 2023/2024 PlusLigi. 

W ramach XIV Memoriału Józefa Gajewskiego, corocznego siatkarskiego wydarzenia poświęconego pamięci byłego Prezydenta Miasta Suwałk w latach 1981-1987 oraz 2002-2010, zobaczymy w akcji Bogdankę LUK LublinEnea Czarnych RadomTrefl Gdańsk oraz gospodarzy – Ślepsk Malow Suwałki. Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie miało biletowany charakter i w całości pokaże je telewizja Polsat Sport.

Harmonogram XIV Memoriału Józefa Gajewskiego

Sobota / 7 października 2023

18:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Enea Czarni Radom
20:30 – BOGDANKA LUK Lublin – Trefl Gdańsk

Niedziela / 8 października 2023

18:00 – Mecz o 3. miejsce – przegrani z soboty
20:30 – Mecz o 1. miejsce – zwycięzcy z soboty

Bilety dostępne są w klubowym systemie sprzedaży: https://bilety.slepsksuwalki.pl

Ślepsk Malow Suwałki, prowadzony przez trenera Dominika Kwapisiewicza, przystąpi do XIV Memoriału Józefa Gajewskiego w znacznie odświeżonym składzie. W suwalskiej szatni zobaczymy bowiem w sezonie 2023/2024 wiele nowych twarzy, m.in. Žigę ŠternaJoaquina GallegoMaksima BuculjeviciaBartosza FirsztaJakuba MacyręKonrada Stajera i Ernesta Kaciczaka.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym, XIII Memoriale Józefa Gajewskiego, zwyciężyli siatkarze Trefla Gdańsk, którzy pokonali w finale Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Na najniższym stopniu podium uplasowali się wówczas zawodnicy z Radomia, którzy zwyciężyli ze Ślepskiem Malow Suwałki po emocjonującym tie-breaku. Gospodarzom nie udało się wtedy obronić tytułu, wywalczonego w 2021 roku, po finałowym zwycięstwie z… Treflem. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem XIII Memoriału Józefa Gajewskiego, został Piotr Orczyk, przyjmujący Trefla Gdańsk, który poprowadził swój zespół do dwóch wygranych spotkań.

EnglishLithuanianPolish